Leading Manufacturer of automatic wire nail making machine (model 1), automatic wire nail making machine (model 2), automatic wire nail making machine (model 3), automatic wire nail making machine (model 4), automatic wire nail making machine (model 5) and automatic wire nail making machine (model 6) from Noida.
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Nail type | Wire nail |
| Production capacity | 100 kg/hr |
| Motor Power | 1.5 H.P P |
| Brand | FOODMART AGRO ENGINEERING |
| Approx Gross Weight | 450KG |
| Automation Grade | YES |
| Body Material | SS |
| Type | Automatic |
| Production Per Minute | 400 |
| Working Pressure | 12-38MM |
| Voltage | 240 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 290000 / Piece Get Latest Price
| Nail type | Wire nail |
| Production capacity | 100 kg/hr |
| Motor Power | 2 H.P |
| Brand | FOODMART AGRO ENGINEERING |
| Approx Gross Weight | 1000KG |
| Power Consumption | 1KW |
| Automation Grade | YES |
| Body Material | SS |
| Type | Automatic |
| Working Pressure | 12-50MM |
| Production Per Minute | 300 |
| Frequency | 20HZ |
| Voltage | 240 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Nail type | Wire nail |
| Production capacity | 100 kg/hr |
| Motor Power | 3 H.P |
| Brand | FOODMART AGRO ENGINEERING ' |
| Approx Gross Weight | 1000KG |
| Automation Grade | YES |
| Body Material | SS |
| Type | Automatic |
| Production Per Minute | 200 |
| Working Pressure | 25-75MM |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 395000 / Piece Get Latest Price
| Nail type | Wire nail |
| Production capacity | 100 kg/hr |
| Motor Power | 5 H.P |
| Brand | FOODMART AGRO ENGINEERING |
| Approx Gross Weight | 1400 |
| Power Consumption | 1KW |
| Automation Grade | YES |
| Body Material | SS |
| Type | Automatic |
| Production Per Minute | 200 |
| Working Pressure | 25-100MM |
| Frequency | 20HZ |
| Voltage | 240 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 430000 / Piece Get Latest Price
| Nail type | Wire nail |
| Production capacity | 100 kg/hr |
| Motor Power | 5 H.P |
| Brand | FOODMART AGRO ENGINEERING |
| Approx Gross Weight | 220KG |
| Power Consumption | 1KW |
| Automation Grade | YES |
| Body Material | SS |
| Type | Automatic |
| Working Pressure | 35-125MM |
| Production Per Minute | 200 |
| Frequency | 20HZ |
| Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 520000 / Piece Get Latest Price
| Nail type | Wire nail |
| Production capacity | 100 kg/hr |
| Motor Power | 7.5 H.P |
| Brand | FOODMART AGRO ENGINEERING |
| Approx Gross Weight | 2500KG |
| Power Consumption | 1KW |
| Automation Grade | YES |
| Body Material | SS |
| Type | Automatic |
| Production Per Minute | 100 |
| Working Pressure | 50-150MM |
| Frequency | 20HZ |
| Voltage | 240 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 620000 / Piece Get Latest Price
| Nail type | Wire nail |
| Production capacity | 100 kg/hr |
| Motor Power | 10 H.P |
| Brand | FOODMART AGRO ENGINEERING |
| Approx Gross Weight | 3000/KG |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | SS |
| Working Pressure | 50-200MM |
| Production Per Minute | 100 |
| Frequency | 30HZ |
| Voltage | 240 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sanjit Keshary (Proprietor)
Foodmart Agro Engineering
Smart Sofsol Pvt Ltd, E-41, Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India