Leading Manufacturer of namkeen making machine and ss namkeen making machine from Noida.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Snacks Type | Namkeen |
| Capacity | 5kg/hr |
| Type Of Namkeen | Boondi |
| Power | 0-25 |
| Model Name/Number | FAK |
| Usage/Application | Commercial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power Consumption | 1kw |
| Production Capacity | 0-50 kg per hour |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Fryer |
| Production Capacity | 25 kg/hr |
| Heating Type | Diesel |
| Snacks Type | Namkeen |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Power | 0.5 HP |
| Model Name/Number | FAK |
| Capacity | 50 kg/hr |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase Type | Single Phase |
| Material | SS |
| Manufactured By | Foodmart Agro Engineering |
Sanjit Keshary (Proprietor)
Foodmart Agro Engineering
Smart Sofsol Pvt Ltd, E-41, Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India